Minulý, předposlední listopadový víkend jsem se vydal ještě na ryby. Protože předpověď počasí slibovala na další týden příchod studené fronty v podobě sněhu a mrazivých teplot, nazval jsem tuto vycházku k vodě mojí letošní poslední, sebral jsem doma tři „včerejší“ rohlíky a vyrazil. Počasí bylo na listopad zatím opravdu dobré a hlavně dokonalé bezvětří perfektně nahrávalo mému oblíbenému lovu na plavanou.

Po přesném vyvážení splávku a změření hloubky v místě lovu jsem asi za deset minut po nahození dostal záběr. První kapřík putoval za pomoci matchového prutu do podběráku, následovaly dvě fotky a kapřík jak obrázek byl zpět ve svém živlu. Voda byla studená a na aktivitě, respektive na chování ryb to bylo znát. I když se našly dvě vyjímky, kdy kapr splávek poctivě rozjel, vetšina záběrů měla podobu nepatrného oťukávání, jakoby kapři nástrahu zvedali jemně pinzetkou. Tyto jemné záběry mi vždy připomenou jak citlivá metoda plavaná je. Zkušení rybáři by jistě předložili i jiné metody jako třeba feeder, ale pro mě je pohled na splávek vznášející se na hladině nenahraditelný, natož pak když poskočí, nadzvedne se, a následně zmizne pod hladinu silou té úplně největší ryby! :-)

    Kapr obecný (Cyprinus carpio)

Kapr obecný (Cyprinus carpio) Malý háček sehrál při úspěšném lovu také svou roli. Zásek seděl ve všech případech dobře, ani jednu rybu jsem nevypnul.

Kapr obecný (Cyprinus carpio)

Kapr obecný (Cyprinus carpio)

Největší kapr tohoto dne měl kolem padesáti centimetrů. Krásně stavěný šupináč mi vzorně zapózoval u kořene stromu na podběráku. Všichni kapři byli krásně zbarveni a v dobré kondici, snad tak budou vypadat i po nastávající zimě..

Splávky

Kapr obecný (Cyprinus carpio) Toto jsou splávky, které se mi hodně osvědčily. Osobně v kombinaci s matchovým prutem používám gramáže větší, a to od 2g výše, vše ale záleží na individuální strategii lovu. Tyto splávky lze objednat na serveru www.plavana.cz.

Kapr obecný (Cyprinus carpio)

Kapr obecný (Cyprinus carpio)